ЗДО №5, "Вишенька", Хмільник
Хмільник, Вінницька область

17 лютого Всесвітній день спонтанного прояву доброти

Доброта - якість, яка цінується незалежно від свята, тому проявляти її варто не тільки сьогодні. Але сьогодні можна зробити ще більше добрих справ, ніж зазвичай.

Життя дано на добрі справи - говорить народна мудрість, а для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта - є, принаймні, 17 лютого. Саме в цей день багато хто відзначає неофіційне свято - Всесвітній день спонтанного прояву доброти.

День спонтанного прояву доброти: історія свята

Точного визначення про те, хто започаткував традицію святкувати цей день, немає. За наявною інформацією, свій початок свято поклало в США, а в даний час здобуло популярність далеко за межами Америки. За ще однією версією, День спонтанного прояву доброти почали святкувати в Новій Зеландії на початку нинішнього тисячоліття.

Свято не має політичного, релігійного або іншого забарвлення і покликане нагадати людству про роль добра в житті. Сьогодні щорічно багато компаній та корпорацій проводять благодійні заходи, флешмоби, марафони тощо. Важлива відмітна їх риса цього дня - це спонтанність.

Не дивно, адже людство має ще одне свято, присвячене доброті. Це Всесвітній день доброти і відзначається він 13 листопада. А сьогодні, як і в будь-який інший день - саме час робити добрі справи на благо суспільству, країні, світу.

Традиції Дня доброти 17 лютого

Найпростішим виявом доброти в цей день буде ваше ставлення до оточуючих. Мова йде як про добре слово, просту і не дуже допомогу, підтримку, мотиваційні слова, милі бесіди і приємні зустрічі. Увага, щирість - чи не головні й обов'язкові риси цього дня. 17 лютого можна і потрібно приділяти час близьким людям, провести його з сім'єю, рідними, друзями. Приємні слова можна сказати не обов'язково знайомим - доброта може полягати в звільненому в транспорті місці, поданій руці на виході з нього або ж щирому слові "дякую" на касі в супермаркеті.

У КЗ ДНЗ №5 «Вишенька» також долучилися до проведення Дня  спонтанного прояву доброти. Практичним психологом Моргульською І.А. було проведено флеш-моб «Твори добро!». Також діти переглянули мультфільм про доброту «Просто так!» після якого вихованці розмірковували над питаннями, що таке доброта, чому важливо бути добрими, які емоції дарують добрі вчинки і слова … Граючи в ігри «Добре – погано», «Скажи приємне слово», «Відрізни вчинок», «Скринька  добрих справ» діти відчули себе творцями доброти. Вони, ніби маленькі чарівники, дарували один одному тепло, ласку, добро, щирість …Також складали правила доброти.

Зробімо спонтанні прояви доброти нашою щоденною звичкою – і світ обов’язково стане трішки добрішим!

 

21 січня у світі відзначають міжнародний День обіймів.

Ми обіймаємося, коли щасливі і коли сумні, в гарному настрої, або щоб втішити.

Обійми — це не лише приємний вияв емоцій та почуттів, обійми – це користь для здоров’я.

Обійми знижують нервозність

Вченими доведено, що обійми стимулюють центральну нервову систему, знижуючи тривожність і знімаючи напругу. А ще є універсальним сигналом підтримки. Коли ми самі або люди поруч відчувають стрес, переживання, біль – саме обійми можуть покращити стан.

Допоможуть побороти страх

Дослідження свідчать, що обійми допомагають впоратися зі страхом. Обійми допомагають заспокоїтися і позбавитися від екзистенціальних страхів. Тож, обійми викликають відчуття довіри та безпеки. Вони допомагають поводитись більш впевнено та відкрито.

Виробляють “гормон любові”

Обійми збільшують вироблення окситоцину, який вважають “гормоном любові”. Це, своєю чергою, позитивно позначається на загальному стані здоров’я і психоемоційному стані людини. Саме окситоцин допомагає позбутись відчуття самотності та гніву.

Нейтралізують дію кортизолу

Навіть короткочасні обійми допомагають в боротьбі зі стресом. Під час обіймів в організмі виробляються гормони дофамін і серотонін, які нейтралізують “гормон стресу” — кортизол.

Розслаблюють м’язи

Коли ми обіймаємося, у наших м’язах зменшується напруга. Обійми навіть можуть зменшити біль. Та загалом – хто був би проти розслаблення? Це свого роду медитація – під час обіймів ми насолоджуємось моментом.

Обійми покращують самооцінку

Коли вас обіймають, ви знаєте, що вас цінують і люблять. Тактильні відчуття та відчуття значущості пов’язані, адже це заклалось у нашій свідомості ще в дитинстві, коли саме дотики були одними з найважливіших засобів спілкування з навколишнім світом.

Обійми — це інвестиція у стосунки

Саме обійми допоможуть закріпити довіру між людьми, спонукають до емпатії та розуміння. Обіймайтесь, робіть це кожного разу, коли є нагода, адже обійми дарують радість та відчуття турботи та любові!

 

 

 

  

Кожна доросла людина чітко розуміє, що вона наділена певними правами. Але чи знає про це дитина? Міжнародний день прав людини — чудова нагода з’ясувати уявлення дошкільників про свої права та ознайомити дітей із правами кожної людини.

Базовим документом, спрямованим на захист дітей є Конвенція ООН про права дитини, яка була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років.

Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу.

Міжнародний день прав людини є дуже актуальним для сучасного світу. Уявіть лише, за минулий рік у 131 країні світу були зафіксовані випадки жорсто¬кого поводження з людьми. Тож цього дня важливо передусім пояснити дитині, що таке права людини та які саме права вона має. Потрібно також наголосити, що ці права затверджені в спеціальних документах, отже, свої права можна захистити, спираючись на такі документи. Розповідаючи дітям про права, не варто забувати й про обов’язки. Важливо пояснити дітям, що обов’язки завжди існують пліч-о-пліч із правами, взаємодіють та доповнюють одне одного. Звісно, ознайомлювати малят із всією згаданою інформацією слід в ігровій формі. 

10.12.2020р.  в КЗ ДНЗ №5 «Вишенька» також пройшов ряд заходів з метою підвищення обізнаності дітей про їхні права, у тому числі на особливий захист, підтримку та турботу з боку держави. Зокрема, були проведені такі заходи з дошкільниками:  правова розвага «Права в казках», заняття «Права дітей », ( в яких широко використовувався дидактичний матеріал до казок: малюнки та ілюстрації, наочний матеріал, розроблений на основі Конвенції ООН про права дитини у формі карток, які символізують права дитини (знаки-позначки прав дитини),  перегляд мультфільмів «Смішарики: Азбука прав дитини», «Кожна людина має права». А також дошкільники розігрували ситуації, у яких були порушені права людини,  оцінювали дії персонажів та шукали варіанти розв’язання таких ситуацій. 

. Для закріплення отриманої інформа¬ції, діти відгадували загад¬ки, зафарбовували розмальовки.

  

   

  

 

 

 

 

    
 

3 грудня Україна разом зі світовою спільнотою відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю – це день боротьби людей з вадами здоров’я за свої права. Це символічне нагадування про обов’язок влади та суспільства перед людьми, яких доля позбавила повноцінного здоров’я.

Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя.

 Наш заклад не є винятком. Напередодні дня інвалідів у  КЗ ДНЗ №5 «Вишенька»  пройшли такі заходи для дітей : «Всі ми рівні- всі ми різні», бесіда «Діти з обмеженими можливостями», а також перегляд мультфільмів «Про Діму», «Скарлет».

Для вихователів закладу планується проведення консультації на тему: «Інклюзивне виховання в Україні».

 

     

Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в  Україні проходить акція «16 днів проти насильства», в рамках якої проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї. Міжнародна акція «16 днів проти насильства» ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. КЗ ДНЗ №5 "Вишенька" також долучився до цієї акції.  В закладі було оформлено  куточок психолога «Протидія насильству». У групових куточках подана інформація  «Ми проти жорстокого поводження з дітьми», яка глибоко розкрила тему «Насильство над дітьми в сім'ї» та буклет "Стоп насильству". З дошкільниками проведена акція "Долоні - не для биття", метою якої було показати , що долоньки мають творити добро, малювати мрії, дарувати оплески успіху, обіймати рідних, а не бути причиною болю, страху та ненависті.

Останнім часом зростає кількість випадків сексуального насильства над дітьми, про які стає відомо. Ми почали усвідомлювати, наскільки поширене сексуальне використання і як це травмує дітей, що стають його жертвами. Іноді вони просто не стикалися з іншим ставленням, а тому вважають його нормою. Крім того, діти не можуть самостійно стримати виконавців сексуального злочину. І це ми, дорослі, повинні знати, як слід діяти, коли підозрюємо, що дитину використовують із сексуальною метою, і яким чином попередити сексуальну кривду дитини.  З цією метою впродовж року практичним психологом проводиться  просвітницька робота з дітьми 4-6 років за програмою "Навчіть дитину захищатись" Українського фонду «Благополуччя дітей». Інтерактивні бесіди покликаних навчити дитину п'ятьох правил безпечної поведінки: (1) Тут мене не торкайся! (2) Твоє тіло належить тільки Тобі! (3) Добре зробиш, коли розкажеш про секрети, які Тебе турбують! (4) «НІ» означає «НІ»! (5) «Ні - біжи - розкажи!»

  

  

  

 

 

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в дітей загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу 16 листопада 2020 року в КЗ ДНЗ №5 "Вишенька" було проведено «День толерантності».

Головною метою було:

-       познайомити дітей з поняттями «толерантність» та «толерантна людина»;

-       виховати дружні відносини між дітьми;

-       розвивати у дітей почуття емпатії, терпіння, доброти, поваги.

     -   формувати толерантне ставлення до інших людей

 Робота була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.  

Для цього психологічний куточок був оформлений інформацією про поняття «толерантність», створений буклет.

В День толерантності, основну увагу було приділено беспосередньо дітям. З дітьми середньої групи було проведено заняття-бесіду «Дружба – найдорожча цінність». Метою заняття було розширити і поглибити поняття дружби і товаришування; закріпити уявлення дітей про товариські взаємини, дружбу, взаємодопомогу і спонукати їх до товаришування; виховувати бажання бути справжнім товаришем. В кінці заняття діти створили коллаж «Коло дружби», під час виконаня творчого завдання кожна дитина проявила креативність, неповторність. Із старшими дошкільниками проведено заняття "Доброта та милосердя", метою якого є познайомити дітей з поняттям «толерантність», розширити і закріпити їх  уявлення  про толерантність, формувати толерантну  поведінку дітей через ігрову діяльність. Діти виготовили аплікацію на тему «Квітка толерантності». Також була проведена акція "Поділись своїм настроєм", де учасники виховного процесу отримували послання з побажаннями та порадами.

 

    

  

 

Міжнародний День сліпих та Всесвітній День доброти – Територіальний центр  надання соціальних послуг м. Біла Церква                   

 13 листопада, весь світ відзначає Всесвітній день доброти. Не секрет, що в сучасному світі високих технологій, з божевільним ритмом життя, доброти залишається все менше. Тому такий день насамперед потрібен для того, щоб нагадати про мораль і людяність, про чуйність і взаємодопомогу.

Вихованці та педагоги КЗ ЗДО "Вишенька" №5 також долучились до відзначення Всесвітнього дня доброти. Робити добро — дуже легко, потрібно лише почати!  З вихованцями середніх груп проведено заняття "Подорож у країну добрих справ", старші дошкільники переглянули мультфільм "Корисні підказки. Кругообіг добра в природі".  Також з дітьми проведена акція "Дерево добрих справ". Наші вихованці мали можливість підсумувати, які добрі справи вони зробили, кому допомогли, сказали добрі слова рідним, друзям, педагогам , підтримали тих, кому це потрібно.

13 листопада - Всесвітній день Доброти : 13:11:2018 - kazatin.comВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ - 16 Листопада 2015 - ОНЗ "Іванківська ЗОШ І-ІІІст.  №2"

Дитина іде до дитячого садочка. Напевно, немає батьків, які б не хотіли, щоб цей етап пройшов легко, спокійно, щоб малюк з задоволенням і без криків відразу ж пішов до дитсадка. Але так буває досить рідко. Частіше діти перших кілька днів чи тижнів плачуть, не хочуть відпускати маму. І в цьому немає нічого незвичного. Для дитини початок відвідування садочка — це стрес. І наше з вами завдання пом’якшити його настільки, щоб він пройшов непомітно і без неприємних наслідків. Тому пропонуємо вам 14 правил для батьків, щоб адаптація дитини пройшла якомога легше і швидше.

  1. Віддавати дитину в дитячий садочок краще в теплу пору року, коли діти більшість часу проводять на прогулянці. Так дитині буде легше адаптуватися, оскільки ігри на свіжому повітрі, пісочниця — все дуже нагадує звичні умови її повсякденного життя.
  2. За тиждень-два привчити дитину до режиму, який встановлено в садочку і ввести в раціон дитини блю

 

 

 

 

 

Логін: *

Пароль: *