ЗДО №5, ЗДО №5 "Вишенька" м. Хмільника, Хмільник
Вінницька область, Хмільницький район

Звіт перед громадкістю за 2021 - 2022 н.р.

Звіт перед громадськістю за 2021/2022 навчальний рік

Аналіз освітнього процесу.

Завдання, що вирішувались у 2021/2022 н.р.

Дошкільний навчальний заклад діє згідно з Конституцією України, Конвенцію «Про права дитини», Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарно-епідеміологічних норм», концепцією про дошкільне виховання, Статутом КЗ «ЗДО №5», «Колективною угодою між адміністрацією, профспілковим комітетом та трудовим колективом», Правилами внутрішнього розпорядку, Посадовими інструкціями, Інструктивно-методичним листом «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі».

КЗ «ЗДО №5» керується у своїй роботі Базовим компонентом дошкільної освіти, Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина»

    Головна мета діяльності  ЗДО №5: забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.

     Проектна потужність дошкільного навчального закладу - 280 місць.

     Режим роботи закладу з 10,5-годинним режимом перебування дітей:

            з   7.30  до 18.00

Функціонує – 12груп, які відвідує 340 дітей

     Заклад дошкільної освіти  укомплектований педагогічними кадрами на 100%  та обслуговуючим персоналом (100%).

     У дошкільному закладі працює  69 працівників, освітню роботу з дітьми здійснюють   31 педагог, із них 26 вихователів, 3 музичних керівники, інструктор  з фізкультури, практичний психолог,   вихователь - методист. Педагогічні кадри за віковими групами закріплюються наказом директора на початку року. Адміністрація ЗДО диференційовано підходить до вихователів-початківців і до досвідчених  педагогів-майстрів, створюючи належні умови для розкриття їх творчого та професійного потенціалу.

Результативність роботи педагогічного колективу

У зв’язку з розвитком нового змісту дошкільної освіти, педагогічний колектив закладу свою діяльність направляв на реалізацію основних завдань:

1. Організація роботи педагогічного колективу щодо забезпечення системного підходу до охорони життя і збереження здоров’я дітей раннього та дошкільного віку, продовження створення в ЗДО здоров’язбережувального середовища та безпечного освітнього середовища, цілісної системи формування культури здоров’я в єдності з батьками.

2. Активізації роботи з формування соціально - комунікативної компетенції дітей дошкільного віку шляхом використання методів інтерактивної взаємодії, в тому числі, мнемотехніки.

3. Розвиток духовно-моральної сферу дошкільників шляхом формування у них почуття патріотизму.

4. Забезпечення наступності в роботі з дітьми старшого дошкільного віку та учнями перших класів шляхом взаємодії зі школою .

Методична робота

З метою реалізації головних завдань адміністрацією закладу дошкільної освіти був переглянутий на основі самооцінки педагогів та оцінки адміністрації рівень професійної майстерності педагогів і сплановані різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень знань, умінь та навичок у досягненні мети. В кінці навчального року традиційно було проведено педагогічну раду, анкетування педагогів з метою оцінювання методичних заходів педагогами. На педагогічній раді розглянуто пропозиції щодо планування завдань на новий навчальний рік.

Для визначення рівня педагогічної компетентності вихователів, проводився моніторинг: «Педагогічна компетентність вихователів», велась діагностична картка професійної майстерності вихователів.

З метою підвищення педагогічної майстерності вихователів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, були сплановані та проведені протягом року такі форми методичної роботи:

- найважливішою формою підвищення педагогічної майстерності, креативності педагогів була педагогічна рада. Проведені педагогічні ради відзначались актуальністю, науковістю та доцільністю тематики, інноваційними підходами до їх проведення з використанням інтерактивних форм і методів.

Важливою формою підвищення рівня педагогічної майстерності педагогів була участь у проведенні семінарів: семінар-практикум.

Методична робота в ЗДО була максимально гнучкою, сприяла підвищенню інноваційного потенціалу педагогів – у роботі з педагогами переважали інтерактивні форми методичної роботи, в яких мав можливість взяти участь кожний педагог.

Виконання завдань правового виховання, визначеного новою редакцією Базового компоненту дошкільної освіти реалізується як в повсякденному житті з дітьми в усіх вікових групах, так і на заняттях. Особливу увагу упродовж Тижня правової освіти «Кожна дитина – маленька людина» було закцентовано педагогами на просвітницьку роботу з батьками.

Ефективною формою методичної роботи стало проведення колективних переглядів занять. В ході відкритого перегляду, педагоги продемонстрували свою фахову майстерність, творчість, уміння цікаво і невимушено залучати дітей до пізнавальної та практичної діяльності за темою, підтримувати дитячу зацікавленість упродовж всього заняття.

В полі зору методичної служби дошкільного навчального закладу уже упродовж кількох років вирішення проблем національно-патріотичного виховання.Виховання юних громадян нашої країни в дошкільному закладі здійснюється на засадах надбань та цінностей минулих поколінь, народознавства, етнопедагогіки, культури, традицій та історії українського народу.

Методична служба закладу дошкільної освіти значну увагу приділяла виконанню Закону України «Про засади державної мовної політики» та інших нормативних документів з питань розвитку та впровадження державної мови. Вся ділова документація в ЗДО велась державною мовою з дотриманням нормативних вимог. Педагоги мають достатній рівень володіння державною мовою.

Проведені різнопланові форми методичної роботи в закладі сприяли підвищенню результативності освітньої роботи з дітьми дошкільного віку. Результативність освітньої роботи вивчалась та аналізувалась вихователем-методистом  О.І.Відерською. Так упродовж навчального року був проведений тематичний аналіз по організації роботи з розвитку мовлення та ознайомлення дошкільників з художніми творами та про стан роботи з національно-патріотичного виховання засобами народної гри.

Також була здійснена комплексна перевірка на тему «Результативність навчально-виховного процесу дітей 5-ти річного віку» гр.. №12 та дітей середнього віку гр.№ 7 Протягом навчального року адміністрацією ЗДО для поліпшення освітньої роботи проводився оперативно-наглядовий та попереджувальний контроль. У групах старшого дошкільного віку, порівняно з попереднім навчальним роком, підвищився рівень засвоєння програмного матеріалу з розвитку мовлєння, з патріотичного виховання , покращився стан фізкультурно-оздоровчої роботи. Діти здатні до розумової діяльності, організовані, вміють зосередитись , старанно виконують завдання.

В усіх вікових групах організована навчально-пізнавальна діяльність відповідно до програмових завдань. Педагоги, через різні види занять, заохочували дошкільнят до критичного мислення, творчості, винахідливості, оцінювали конкретні досягнення дітей. Належна увага приділялась проведенню міні-занять.

Але були і деякі недоліки в роботі, а саме:

- низький рівень особистої участі деяких педагогів у проведенні методичних заходів;

­ недостатній рівень самоосвіти окремих педагогів;

­ недостатній рівень інноваційної компетентності педагогів.

В усіх вікових групах зібраний та систематизований матеріал з питань формування здорового способу життя дітей та їх батьків.

В минулому 2021/2022 н.р. освітній процес носив науково-методичний та пошуковий характер. Відповідно до нормативних вимог велась вся ділова документація вихователів, музичного керівника, практичного психолога, вихователя-методиста, завідувача.

Але, були виявлені такі недоліки:

- вихователі недостатньо володіють методикою розвитку звукової культури мовлення дітей, використовують під час занять мовленнєвого розвитку лише традиційні методи навчання;

- педагоги в організації освітнього процесу використовують переважно традиційні засоби розвитку пізнавального інтересу дошкільників. Діти не виявляють бажання щось досліджувати, над чимось есперементувати;

- педагоги недостатньо уваги приділяють розвитку творчих здібностей дітей.

Для підвищення рівня роботи методичної служби у 2022/2023 навчальному році необхідно:

1. Створити умови для конкурсу професійної майстерності в ЗДО і залучити педагогів до участі в районних і обласних конкурсах професійної майстерності.

2. Активізувати педагогів до роботи над індивідуальною науково-методичною темою з метою підвищення рівня їх професійної компетентності.

3. Спланувати заходи, що забезпечать активну участь у підготовці та проведенні методичних заходів.

Упродовж року заклад співпрацював з комунальною установою «Центром професійного розвитку педагогічних працівників Хмільницької міської ради», приймав участь у проведенні флешмобів

Повертайся солдате живим

З Днем вишиванки України

Україна – це я. Україна – це ти. Україна – це ми

Міжнародного Дня захисту дітей

Брав участь у дистанційно-науково практичній конференції «Заклад   дошкільної освіти -  Нова українська школа: новий погляд на фундаменті освітньої системи»

Досвідом роботи поділилась вихователь старшої групи Буряк А.Г.

Організація та результативність освітнього процесу

З метою реалізації Закону України «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, положень Національної доктрини розвитку освіти упродовж 2021/2022 навчального року в дошкільному навчальному закладі виховний та освітній процес організовувався таким чином, щоб забезпечити рівний доступ до якісної освіти кожній дитині дошкільного віку.

Зміст освітнього процесу в закладі визначався Базовим компонентом дошкільної освіти, Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

У всіх вікових групах предметно-ігрове середовище організується так, щоб кожна дитина мала можливість займатись улюбленою справою. Розміщення матеріалу згідно з осередками дозволяє дітям об'єднуватися в підгрупи за інтересами. Дошкільнята мають можливість реалізувати свої знання про оточуючий світ у різноманітних іграх, самостійно обираючи те, що їм для цього потрібне.

При плануванні та проведенні навчально-виховної роботи з дітьми основним напрямком в роботі повинен бути особистісно-орієнтований та диференційний підхід до дітей, який виявлятиметься в умінні вихователя:

­ створювати сприятливу психологічну атмосферу в групі, більше уваги приділяти психологічним аспектам підготовки дітей до школи;

­ встановлювати емоційне спілкування з дорослими, однолітками;

­ розвивати вміння відтворювати знання в життєво-практичних ситуаціях;

­ формувати схильність до творчості, винахідництва;

­ формувати самостійність, впевненість, спостережливість.

­ розвиток зв'язного комунікативного мовлення дошкільників.

Безпека життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу

Керуючись документами, що регламентують діяльність ЗДО (Закони України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім’ї»), пріоритетним завданням закладу дошкільної освіти протягом навчального року була охорона життя дитини, реалізація якого сприяла збереженню та зміцненню здоров’я малюків, давала поштовх до його формування та відновлення. Адже саме у цьому віці у дитини формуються основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки. виховання дитини в дусі відповідального ставлення до власного здоров’я.

З метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з дошкільниками з питань особистої безпеки та захисту здоров’я дітей, удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічних працівників з формування у дітей дошкільного віку ціннісного ставлення до власного життя і здоров’я, пропаганди здорового способу життя серед дітей та їх батьків проводились різноманітні види роботи.

Проведений огляд стану виконання педагогічними працівниками та дітьми вимог безпеки життєдіяльності. У ході огляду виявлено:

- у закладі у всіх вікових групах створені і забезпечені умови для збереження здоров’я і безпечного перебування дітей;

- дотримується техніка безпеки всіма працівниками;

- закріплені меблі;

- посуд в групах відповідає вимогам;

- миючі засоби зберігаються у недоступних для дітей місцях;

- Педагоги та технічний персонал виконують всі вимоги (лист №55) під час адаптивного карантину;

- їжа з харчоблоку переноситься до груп у закритому кришками посуді;

- всі працівники усвідомлюють важливість проблеми, знають як діяти у випадку пожежі, дотримуються правил безпеки під час проведення екскурсій, дотримуються інструкцій з організації охорони із життя, здоров’я дітей в дошкільному навчальному закладі.

- кожне півріччя у закладі проводиться навчальна евакуація (пожежа та надзвичайні ситуації) співробітників та дітей.

Більшість заходів для дітей проводились в ігровій формі. З дітьми старшого дошкільного віку проведені тренування, як діяти в надзвичайних ситуаціях. В цих заходах приймали активну участь всі працівники дошкільного закладу. Рівень знань і навичок безпечної поведінки дітей відповідає вимогам програми відповідно до віку дітей.

Педагоги провели велику онлайн-просвітницьку роботу з батьками з формування активної позиції дитини щодо власної безпеки. Підготовлений для батьків комплект пам’яток «Обережно, діти!» для кожної пори року.

Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом протягом навчального року працювали над виконанням Угоди з охорони праці з метою організації безпечних умов життєдіяльності працівників ЗДО.

Були розроблені комплексні заходи з організації безпечних умов праці відповідно до колективного договору; постійно підтримувалось в надійному стані все обладнання, створювалось безпечне середовище для перебування працівників у закладі;

У закладі в наявності вся нормативна база з питань охорони праці та пожежної безпеки. Необхідна ділова документація ведеться відповідно до вимог «Положення про навчання та інструктаж з охорони праці», все обладнання справне, знаходиться в задовільному стані.

Постійно проводилась робота щодо запобіганню всім видам дитячого травматизму.

У ЗДО сплановані та проводяться заходи з питань охорони життя і здоров’я дітей та запобігання усім видам дитячого травматизму. Матеріали заходів: бесіди, сценарії ігор, конкурсів, питання вікторин, малюнки тощо – зберігаються у вихователів та вихователя – методиста. В методичному кабінеті підібраний матеріал для роботи з дітьми, батьками, педагогами.

Питання охорони життя та здоров’я дітей та запобігання усім видам дитячого травматизму систематично заслуховуються на педагогічних нарадах, нарадах колективу, групових та загальних батьківських зборах, проводиться індивідуальний інструктаж батьків, бесіди, консультації, оформлені інформаційні матеріали в батьківських куточках. Завідувачем були видані усі відповідні накази, з якими ознайомлені всі працівники ЗДО під підпис.

Випадків дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу протягом року не зафіксовано.

Фізкультурно-оздоровча робота

Дошкільний заклад у 2021/2022 навчальному році особливу увагу приділяв зміцненню фізичного здоров’я дітей та впровадженню здоров’язберігаючих технологій. Ефективність оздоровчих заходів визначалась тим, що поєднувались тривала комплексна та інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного життя дошкільників.

Дітей оточують кваліфіковані педагоги, практичний психолог, медичні працівники, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, здійснюють контроль за виконанням оздоровчих заходів, підтримують інтерес дитини до власного здоров’я, вирішують питання щодо системи заходів по оздоровленню дошкільників.

В наявності спортивна зала, яка оснащена необхідним спортивним інвентарем, котрий постійно поповнюється (придбані сучасні м’ячі, кеглі, кільцекиди, тощо).

Аналізуючи результати фізкультурно-оздоровчої роботи можна зробити висновок, що систематична робота з охорони життя та здоров’я дітей, формування основ здорового способу життя, шляхом збагачення спектру оздоровчих заходів та підвищенню рухової активності дітей була ефективною. Збільшилась кількість дітей, які стали уважно ставитись до свого здоров’я, займаються фізкультурою і спортом. В ЗДО створені належні умови для фізичного виховання дошкільників.

Завдяки виконанню необхідних профілактично-оздоровчих заходів в дошкільному закладі спостерігається покращення показників здоров’я дітей, особливо в старшому дошкільному віці, підвищився рівень фізичного розвитку дітей.

Медичне обслуговування

Медичний блок розташований на першому поверсі, забезпечений необхідним обладнанням та інвентарем.

Дошкільний заклад у 2021/2022 навчальному році особливу увагу приділяв виконанню всіх заходів при адаптивному карантині.

Ефективність оздоровчих заходів визначається тим, що поєднувалось комплексна та інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного життя дошкільників.

Санітарно-гігієнічні умови у ЗДО відповідають Державним санітарним правилам і нормам. Оптимальний рівень природного освітлення забезпечений за умови лівостороннього освітлення навчальних приміщень. У результаті досліджень виявлено найбільш важливі фактори, що впливають на здоров’я дітей. Розроблені індивідуальні рекомендації щодо збереження та формування міцного здоров’я вихованців

Організація харчування

Для правильної організації раціонального харчування дітей на основі перспективного меню та з урахуванням наявності продуктів складалось щоденне меню. Проводився аналіз виконання норм харчування 1 раз на 10 днів. Регулярно проводилось зняття проб готової їжі, відбирались добові проби Пушняк К.В. сестрою медичною старшою, Шелест Т.Л., комірником, велась вся необхідна документація.

Здійснювався суворий контроль за умовами зберігання, дотриманням строків реалізації продуктів харчування та технологією приготування їжі, проводився громадський контроль.

На основі накопичувальної відомості обліку витрати продуктів на одну дитину проводився аналіз та корекція виконання натуральних норм харчування.

Мною  видані відповідні накази, з якими були ознайомлені працівники ЗДО.

На підставі вищевикладеного аналізу харчування дітей у ЗДО та з метою покращення організації харчування у закладі у 2020/2021 році здійснювався моніторинг виконання натуральних норм харчування, вартості харчування дітей.

Відповідно рішення Виконавчого комітету Хмільницької міської ради № 410 від 09.08.2021р. «Про встановлення розміру плати харчування дітей в комунальних закладах дошкільної освіти Хмільницької територіальної громади  на 2022рік»

Встановити вартість харчування у комунальних закладах дошкільної освіти Хмільницької міської територіальної громади однієї дитини в день 45,00 гривень та розмір батьківської плати з 01 січня 2022 року таким чином:

60 % від фактичної вартості харчування однієї дитини в день з розрахунку фактичної вартості за минулий квартал у комунальних закладах дошкільної освіти та структурних підрозділах дошкільної освіти комунальних закладів загальної середньої освіти;

50 % від встановленої пп.1.1. цього рішення батьківської плати за харчування однієї дитини в день для батьків, учасників Антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, осіб, які беруть (брали) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Звільнити від плати за харчування, зазначеної у п. 1.1 цього рішення, за наданими довідками, а саме:

дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю;

дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону

 України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям »;

дітей з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

дітей із сімей, загиблих (померлих) учасників Антитерористичної операції, операції об’єднаних сил. Осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Вихованцям закладу постійно прищеплювались культурно-гігієнічні навички прийому їжі, вміння користуватися столовими приборами та індивідуальними серветками. Діти знають назви страв, володіють навичками культури харчування. Вихователі дотримувались вимог Програми щодо виховання культурно-гігієнічних навичок у дітей. Помічники вихователів виконували санітарні норми щодо організації харчування дітей в групах.

В середніх та старших групах організовувалось чергування дітей. В групах оформлені сучасні куточки чергових, наявний привабливий спеціальний одяг для дітей. Всі групи повністю забезпечені необхідним посудом, який має належний естетичний вигляд.

Питання організації харчування дітей в закладі дошкільної освіти включались в тематику батьківських зборів, засідань Ради закладу, розглядались на виробничих нарад, нарадах при завідувачеві, висвітлювались в інформаційних батьківських куточках, на сайті закладу.

Упродовж 2021-2022н.р.за рахунок бюджетних коштів проведено косметичний ремонт по всіх вікових групах  та ігрових майданчиках , придбано фарбу на суму 15 тис 586 грн.

Частково замінено пошкоджену плитку на харчоблоці

Придбано нові шафи у роздягальні кімнати груп № 5 та частково в гр. № 1 на суму 34372грн., замінено дверні полотна в коридорах  біля гр. № 7 гр. № 2, гр. № 6 та у вікових групах № 8, № 11 на суму 3228 грн.

На виконання припису пожежної служби придбано вогнегасники на суму 22тис.475 грн. встановлено на будівлі закладу блискавко захисники з відповідною документацією

Для дітей з інклюзивною формою навчання придбано м’який  модуль «Будівельник» 18 елементів на суму 13т.058грн.,  придбано упродовж року миючі засоби на суму 13т.463 грн.

Для полегшеного утримання території куплено мотокосу на суму 3тис 340грн.

Таким чином можна зробити висновок, що обрані форми і методи, об'єднані зусилля адміністрації, педагогічного колективу та батьківської громади позитивно впливали на результативність роботи закладу дошкільної освіти

 

 

 

Звіт

 

про підсумки методичної роботи за 2021-2022 н.р.

в закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 5

«Вишенька»

Керуючись основними положеннями Закону України «Про дошкільну освіту», «Про освіту», «Національної доктрини розвитку освіти», «Конвенції про права дитини», інструктивно-методичного листа МОНУ №1/4-434 від 01.10.2002 року «Про планування освітнього процесу в ДНЗ » та нормативними документами: Базовим компонентом дошкільної освіти, програмою розвитку для  дітей від 2 до 7років  «Дитина», колектив дошкільного навчального закладув 2021 – 2022 н.р. працював над вирішенням таких завдань:

1. Розвивати звукову культуру мовлення дітей  дошкільного віку за допомогою дидактичних ігор..

2. Продовжувати роботу з розвитку основ патріотичної свідомості дошкільників,поглибити знання дітей про українську культуру та звичаї, як важливі чинники національно - патріотичного виховання.

3. Формувати пізнавальний інтерес дітей до навчання через застосування інноваційних технологій в освітньо - виховному процесі.Протягом 2021 – 2022 навчального року вся освітня робота педагогічного колективу була спрямована на вирішення основних завдань зазначених річним планом.

З метою  ефективного вирішення цих завдань у ЗДО були проведенні такі педагогічні ради:

- «Про завдання діяльності педагогічного колективу»;

- «Формування світогляду дошкільнят засобами художнього слова»;

- «Національно – патріотичне виховання засоби народної гри»;

-  «Характеристика стану освітньо - виховної роботи закладу за навчальний рік».

 15.09.2021 року в закладі дошкільної освіти відбулося засідання педагогічної ради, на якому розглядалось питання удосконалення організації освітньо - виховного процесу,  визначився план роботи ЗДО  на 2021 – 2022 навчальний рік та педагогічне навантаження працівників.

   24.11.2021 року відбулося засідання педагогічної ради на тему «Формування світогляду дошкільнят засобами художнього слова». Педагоги  розкрили основні концептуальні засади формування світогляду дошкільників засобами художнього слова в інтегрованому освітньому просторі. Наголосили на необхідності впровадження занять інтегрованого типу з використанням літературних творів, а також застосування системи завдань для різних способів організації вихованців в освітньому середовищі, гнучкість  конструктивної психолого-педагогічної взаємодії педагогів і дітей в освітньому процесі.

24.02.2022 року відбулося засідання педагогічної ради на тему «Національно – патріотичне виховання засоби народної гри. Головним завданням патріотичного виховання дітей дошкільного віку є формування основ національної самосвідомості – відчуття належності до певної нації. Ці завдання є актуальними та важливими у сьогоденні. Виховання у дітей патріотичних почуттів досягає бажаних результатів лише тоді, коли воно проводиться в загальному освітньому процесі, підтримується, закріплюється та поглиблюється в різних видах діяльності: зображувальній, ігровій, трудовій, фізичній, пов’язується  зі святами, музикою, народним фольклором, з використанням суспільно-корисних справ. Педагоги відмітили важливе значення в руховій діяльності дошкільників народної гри.

25.05.2022 року відбулося засідання педагогічної ради про підсумки освітньо – виховної роботи за 2021 – 2022 навчальний рік, на якому було проведено аналіз результатів роботи педагогічного колективу за рік. ІІрактичний психолог Моргульська І.Л., повідомила про  готовність дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі. Заслухали виступи вихователів з досвіду роботи  в групах з інклюзивною формою навчання.  

Згідно з річним планом  роботи ЗДО за 2021 - 2022 н.р. було проведено такі тематичні перевірки:

  1. З 08.11 по 12.11.2021р.  в  ЗДО № 5 було проведено тематичне вивчення організації роботи по ознайомленню  дошкільників з художньою літературою  

Під час перевірки зверталась увагу на особливості використання художніх творів для дітей раннього та дошкільного віку.  Застосування в роботі низки принципів щодо формування світогляду дошкільників: науковості, системності, послідовності, поступовості, наочності. Окреслили тематику підбору літературних творів для дітей дошкільного віку

2 .Відповідно до річного плану роботи з 14.02. по 17.02.2022 року  в закладі дошкільної освіти  проводилось тематичне вивчення стану роботи з національно – патріотичного виховання засобами народної гри.

Необхідно відмітити, що педагоги закладу активно використовують  скарбницю народної мудрості в освітньо – виховній роботі з дошкільниками. Граючись в народні ігри, діти ознайомлюються з традиціями свого народу, звичаями та обрядами віруваннями, культурою і все це служить запорукою виховання національної самосвідомості.

Згідно з річним планом роботи проводилось  комплексне  вивчення стану освітньої роботи з усіх видів діяльності у віковій групі  №12 «Калинка»  з 25.10. – 29.10.2021 року та в групі  №7 «Колосок» з  07.02. по 11.02.2022 року. Такий контроль дає змогу на основі всебічного й глибокого аналізу доцільно вивчати наступність методів педагогічного впливу на дітей обох вихователів, з'ясувати сильні і слабкі сторони кожного вихователя, допомогти скоординувати їхню роботу.

У вересні 2021 року групу №5 «Суничка» та групу №7 «Колосок» реорганізовано в групи з інклюзивною формою освітнього процесу, з метою забезпечення рівного доступу до освіти  дошкільників з особливими освітніми потребами. Педагоги  Буряк А.Г., Козловська В.О., Карпінська Л.А., Мельник В.В., асистенти вихователів Гудзь О.А., Загниборода Н.В.  активно працювали над створенням  розвивального життєвого простору, впроваджували особистісно – орієнтовану модель  навчання в практику роботи. Віра в дітей, наполегливість, витримка, готовність педагогів до систематичної роботи стали запорукою позитивних змін у фізичному та розумовому розвитку в дітей з особливими освітніми потребами.

12.01.2022року в ЗДО (ясла - садок) №5  «Вишенька» відбулося засідання команди психолого - педагогічного супроводу із фахівцями інклюзивно – ресурсного центру, щодо визначення рівня підтримки дітей з особливими освітніми потребами. Такі нововведення посилюють співпрацю між закладами дошкільної освіти та інклюзивно-ресурсним центром (ІРЦ) та сприяють покращенню практичного втілення інклюзивного навчання у закладі дошкільної освіти.

ПЕДАГОГИ закладу дошкільної освіти протягом кварталу( з вересень по листопад) працювали над проектом  «Книголюб». Метою даного проекту стала популяризація книги, як предмета першої необхідності в умовах сьогодення, спонукання цікавості дитини дошкільного віку до читання.

Книжковий фонд в кожній віковій групі поповнився  програмовими твори, творами, які рекомендуються для вільного читання, хрестоматіями, дитячою пізнавальною й енциклопедичною літературою. Таке розмаїття книжкового середовища  стимулює самостійну пізнавальну активність дітей, розвиває їх мовлення, кругозір.

В осередку дитячої книжки вихователі Мельник В.В., Карпінська Л.А. влаштувати  книжкову виставку – інсталяцію на тему «Феномен жіночої творчості»  присвячену  творчості дитячих письменників та поетів жіночої статті. Такі  літературні виставки  допомагають  дітям відчути радість читання, вчать їх сприймати за допомогою слова «розумне, добре і вічне», роблять так, щоб потреба у читанні була складовою їхнього духовного життя.

У багатьох дітей  удома є вже прочитані книжки і журнали, які просто лежать на полицях,  малята приносять їх до дитячого закладу, щоб їх могли прочитати інші діти, тому доцільним є обмін літературою з  батьками та вихователями  групи – BookCrossing (з англ. “переміщення книг”, або “книго обіг).

.У зв’язку із введенням воєнного стану в закладі дошкільної освіти була запроваджена  дистанційна робота вихователів з дітьми.

   Робота педагогів була організована за таким планом:

1.Вихователі склали тематичні  плани освітньо - виовної роботи на кожен тиждень та розмістили його на сайті закладу дошкільної освіти.

2. Педагоги кожної вікової групи створили групи у Viber «Взаємодія з батьками», де активно використовували  електронні ресурси, насамперед Всеукраїнську школу онлайн, регіональні платформи, ресурси закладів освіти.

У групі Viber  висвітлювались:

- фрагменти відео занять для дітей кожної вікової групи;

- відео поради для малюків;

- електронні варіанти дидактичних, рухливих ігор;

- інформаційно – просвітницька робота серед батьків;

- пам’ятки, брошурки, листівки, інформаційні буклети для батьків;

- підказки з виготовлення цікавих поробок;

3. Вихователі займались самоосвітою:

- Коляда Н.І., Литвинюк Г.В., Мартинова З.І., Мазур С.В. проходили очно – дистанційні курси КВНЗ ВАНО з

- усі інші педагоги дистанційно прослуховували вебінари відповідно обраної теми самоосвіти на порталах vseosvita.ua..

4. На сайті закладу розміщено інформаційний вісник та поради по організації освітньої діяльності вдома, онлайн - заняття та ігрова діяльність  за посиланнями. Діють дитячі сторінки, де розміщені електронні ігри, повчальні мультфільми, електронна бібліотека. Діють корисні посилання та консультації для батьків на сторінках ЗДО в https://www.facebook.com, Messenger, Viber, а також педагоги розміщають власні завдання для дистанційного навчання дошкільнят, ігри для всієї родини, проводять консультації.

Атестація педагогічних працівників - це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія.

Педагоги, що атестувались неодноразово демонстрували перед колегами свої методичні напрацювання, педагогічні знахідки, показували зростання своєї педагогічної майстерності. Педагоги Бас Л.В., Григоренко Ю.В., Мельник В.В., Маціюк Т.Д., Олесію Н.С.,  підтвердили  професійну компетентність та творчий відповідальний підхід до пошуку шляхів удосконалення фахової майстерності.

Протягом навчального року діти, батьки, вихователі брали активну участь у різноманітних заходах, а саме:

День незалежності України

 Щороку святкування річниці народження нашої держави відзначається  у нашому закладі.У всіх вікових групах були проведені тематичні заняття         « Україна рідний дім ». Вихованці старших груп разом з вихователями підготували  концертно - розважальну  программу  « Ми пишаємось Україною ».  Дошкільнята прославляли нашу державу у віршах, оспівували її у піснях, змальовували чарівну красу у танцях. Це радісне свято для нас усіх, і як годиться, кожному імениннику, бажали нашій славній Україні, наснаги, мужності і віри в те, що вона буде лише процвітати.

" Спорт - дружба, спорт - це сила. Спорт всім дітям дає силу "

У другу суботу вересня вже стало доброю традицією святкувати День фізкультури та спорту. Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. З метою  популяризації фізичної культури, спорту, олімпійського руху та пропаганди здорового способу життя дошкільнята  познайомилися із олімпійськими видами спорту, грали рухливі ігри, змагалися у силі, швидкості та спритності

7 днів протидії булінгу

Проблема булінгу - з кожним роком стає більше актуальною. В ЗДО № 5  проведено ряд заходів, вході яких батькам та педагогам  надано інформацію, щодо випадків виявлення та реагування  булінгу.  З дітьми  середнього та старшого дошкільного віку практичним психологом Моргульською І.А. проведено інтегровані заняття щодо формування у дітей поняття дружби, доброзичливості та взаєморозуміння.

Моє місто

 У закладі дошкільної освіти  № 5  « Вишенька » було проведено тематичний тиждень «Моє місто». Цей тиждень пройшов під гаслом « Хмільник – місто щасливих дітей ».У всіх вікових групах закладу проведені тематичні заходи, спрямовані на виховання справжніх патріотів рідного міста, своєї малої Батьківщини. Долучилися до участі в освітньому процесі і батьки. Звичайно, було багато фотографій і  екскурсій містом, а також теплих слів побажань процвітанню і розвитку Хмільнику.

« Хмільник – місто, в якому я живу »

З нагоди вшанування 659- річниці з Дня народження міста вихованець старшої групи №12 «Калинка» Ксенченко  Максим приймав участь у конкурсі на кращий дитячий малюнок « Хмільник – місто, в якому я живу ».

“У світі чарівної книги”

13 та 25 жовтня екскурсантами дитячої бібліотеки стали маленькі дошколярики ЗДО №5, які спеціально для цього пройшли чималий шлях. Та він того вартий! Розмаїття цікавих, яскравих книг та журналів подарували малюкам купу нових вражень, допомогли  потрапити до чарівного світу принцес, фантастичних пригод та мандрів.

         Мета подібних екскурсійних заходів – залучати діток до читання книжок,  бажання слухати та пізнавати, розвиває художній смак і самостійність суджень дітей.

З  17.11. по 21.11.2021року в закладі дошкільної освіти проходив «Тиждень безпеки дорожнього руху», з метою  запобігання нещасних випадків на дорозі. Упродовж тижня безпеки діти ознайомилися зі знаками, розміткою на дорогах, розглядали ситуації, які можуть виникнути на дорогах і тротуарах. Метою заходу було закріпити з дітьми правила дорожнього руху, прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчити приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховувати бережливе ставлення до свого життя.

23.11.2021 року в закладі дошкільної освіти відбувся колективний перегляд відкритого заняття  вихователя Булавенко Н.С.  на тему  «Космічна подорож»,  з метою вивчити і поширити  педагогічний досвід вихователя.  

За допомогою творчих завдань в ігровій формі педагог розвивала креативність дошкільнят, їх потенціал, залучала дітей до пошукових дій, проявів фантазії та оригінальності, успішного засвоєння  програмового матеріалу.

Перегляд відкритого заняття стимулює педагогів до творчості,  спонукає  опановуванню  інноваційних методів та прийомів  роботи, сприяє розвитку  професійної компетентності.

7 грудня 2021 року педагоги закладу долучились до святкування Всесвітнього Дня української хустки.

Хустка об’єднує дівчину і жінку, минуле та сьогодення, дарує віру в щасливе майбуття. Вихователі з великою любов’ю  відроджують, поважають та пропагують українські традиції, як скарби нашого народу.

В закладі були проведені заходи:

 інтегровані заняття з дітьми «Хустина у звичаях та традиціях українського народу»;

  флешмоб «Краса української хустки».

Нехай барвисті, як сад навесні наші рідні українські хустки залишаються в серці кожної українки.

Тож милуймося, шануймо, відроджуємо рідні українські традиції, щедро

несімо це нашим дітям!

10 грудня 2021 року з нагоди Міжнародного дня прав людини в закладі дошкільної освіти пройшли заняття на тему «Про права малятам треба знати, а обов'язки - не забувати!».

 Мета цих занять: вчити дітей розуміти поняття «права», «обов’язки»,  поглибити знання  про свої права (згідно Конвенції про права дитини), аналізувати ситуації, які характеризують порушення прав дитини, вчити зіставляти добрі та погані вчинки,  виховувати почуття власної гідності, впевненості у собі. Дитина буде поважати права інших людей, якщо її права будуть поважатися, якщо вона сама буде складати правила поведінки і нести за них відповідальність.

Наша мова солов'їна

З 24 по 27 січня в ЗДО (ясла – садок) «Вишенька» пройшов «Тиждень рідної мови».

Упродовж тижня у ЗДО пройшли тематичні дні: «Наша мова солов’їна», «Українські традиції очима дітей», «Українські письменники дітям», «Рідна мова – скарб для народу.», «В гості до чарівної книги». Усі ці заходи допомагають дітям пізнавати  рідну мову, сприяють появі у дітей бажання спілкуватися, збагачують знання малят про поетів, письменників, про їх твори, виховують любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

Тиждень народної гри

Граючи в народні ігри, діти знайомляться з традиціями свого народу, звичаями та обрядами, віруваннями, культурою, що є запорукою виховання національної самосвідомості.

Народна гра – природний супутник життя дитини, джерело радісних емоцій, криниця знань, естафета традицій поколінь, могутній засіб виховного впливу. У ній яскраво виражаються спосіб життя людей, їхній побут, праця, бажання оволодіти мудрістю, красою, бути сильним, спритним, вольовим, уміти досягати мети.

Всесвітній день снігу

 В ЗДО «Вишенька» педагоги разом з дітками відзначали нове свято — Всесвітній день снігу.   Протягом дня діти дізнавалися багато цікавого про сніг, зимові види спорту, зимові розваги. Діти із великим задоволенням гралися в рухливі ігри, малювали на снігу чарівні малюнки, досліджували сніг, визначаючи його властивості, розглядали сніжинки, ліпили сніговиків. Вихователі формували у дітей уявлення про сніг і його властивості, навчали аналізувати, робити висновки в процесі експериментування, розвивали мислення дітей, інтерес до зимових явищ природи .

Діти отримали задоволення від ігор на свіжому повітрі в зимову пору року.

Огляд - конкурс на кращий патріотичний куточок

Однією з форм  патріотичного виховання є облаштування в групових кімнатах національних куточків для проведення відповідної освітньо - виховної роботи з дошкільниками.

16.02.2022 року в дошкільному закладі «Вишенька» відбувся огляд – конкурс на краще оформлення національно – патріотичного куточка в кожній віковій групі.

Вивчення культури, побуту, звичаїв рідного народу пояснюють малюкам зв'язок людини з минулими і майбутніми поколіннями, виховують у дітей інтерес до родинних і народних традицій.

Тільки в єдності наша сила

16 лютого 2022 року в закладі дошкільної освіти «Вишенька» відзначали державне свято День єднання. В цей день дорослі та діти одягли святкові вишиванки, до яких додали жовто блакитні стрічки. Під час святкування був піднятий Державний Прапор України, о 10.00 усіма працівниками та дітьми виконано Державний гімн. З дітьми були проведені тематичні заняття під час яких було відзначено, що усіх українців об’єднує єдине бажання , жити в мирі, жити щасливо, не залежно від віку,  статті, міст або регіонів.

Заняття "Подорож до зимового казкового лісу"

22.02.2022 року вихователем раннього віку Олексіюк Надією Семенівною було проведено відкрите заняття «Подорож до зимового казкового лісу».Педагог ретельно підготувалася: заздалегідь продумала тему, хід заняття, підібрала відповідну музику, наочні посібники, костюми для дітей. Заняття подарувало дітям яскраві враження і масу позитивних емоцій, а  вихователям, можливість  обмінюватися досвідом, ділитися цікавими ідеями, які можуть згодом бути використані з дітьми в інших вікових групах.

Семінар

12 травня 2022 року відбувся міський семінар на тему «ЗДО – НУШ – новий погляд на фундамент освітньої системи». У ньому приймали участь вихователі старших дошкільних груп та вчителі початкових класів. Учасники семінару ділилися досвідом роботи з дітьми дошкільного та шкільного віку. Від нашого закладу виступила Буряк А.Г. , яка поділилася досвідом роботи по підготовці дітей до навчання у школі В основу змісту презентації були покладені компетентності , які повинні бути сформовані у майбутнього школяра перед вступом до школи. У презентації були використані фото та досвід усіх вихователів старших груп нашого закладу.

     

 

 Шановні  присутні!

    Минув ще один навчальний рік і традиційно, що річно, в цей період проходять звіти керівників навчальних закладів перед трудовими колективами, батьками представниками громадськості  про виконану роботу колективом за навчальний рік от і сьогодні  ми підведемо підсумки роботи колективу нашого закладу за 2020-2021 рік, який пройшов в умовах адаптивного карантину з організацією дистанційного спілкування з педагогами на платформі  ZOOM.

     Головною метою проведення звіту є інформування  громадськості про:

- підвищення відкритості дошкільного закладу

- задоволення інформаційної потреби різних груп користувачів: це і батьки і педагоги  і засоби масової інформації та органи влади;

- інформаційне забезпечення ринку освітніх послуг ЗДО;

- проведення громадської експертизи управлінських рішень, стратегій програми.

      Заклад дошкільної освіти № 5 м. Хмільника  у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, Положенням про дошкільний навчальний заклад України, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

     Засновником дошкільного закладу є виконавчий комітет Хмільницької міської ради, який здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, харчування та медичне обслуговування. 

    Головна мета діяльності  ЗДО №5: забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.

     Проектна потужність дошкільного навчального закладу - 280 місць.

     Режим роботи закладу з 10,5-годинним режимом перебування дітей:

            з   7.30  до 18.00

Функціонує – 12груп, які відвідує 340 дітей

     Заклад дошкільної освіти  укомплектований педагогічними кадрами на 100%  та обслуговуючим персоналом (100%).

     У дошкільному закладі працює  69 працівників, освітню роботу з дітьми здійснюють   31 педагог, із них 26 вихователів, 3 музичних керівники , інструктор  з фізкультури, практичний психолог,   вихователь - методист. Педагогічні кадри за віковими групами закріплюються наказом директора на початку року. Адміністрація ЗДО диференційовано підходить до вихователів-початківців і до досвідчених  педагогів-майстрів, створюючи належні умови для розкриття їх творчого та професійного потенціалу.

Керуючись Законами України «Про освіту» ст. 58, «Про дошкільну освіту» ст.. 30, Положенням про дошкільний навчальний заклад, власним Статутом, завідувач ДНЗ на посади педагогічних працівників приймає осіб, які мають відповідну  освіту.

Відповідно до ст..32 Закону України «Про дошкільну освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого  наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1473 від 20.12.2011, наказом МОН № 1135 від 08.08.2013), зареєстрованим Міністерством юстиції України 14.«Про атестацію педагогічних працівників установ та закладів    у 2020-2021 навчальному році» та згідно перспективного плану в дошкільному навчальному закладі проведена атестація педагогічних кадрів.

   Заклад дошкільної освіти  має типову споруду, яка здана в експлуатацію в 1975 році. До складу групових осередків входять: роздягальня, ігрова, спальня, туалет. В групових приміщеннях розміщені столи, стільці для дітей, шафи для зберігання іграшок, будівельних матеріалів, полички для книг, куточки природи. Дитячі меблі міцні, стійкі, без гострих кутів, відповідають вимогам ТБ. В роздягальні вздовж стін розміщені шафи для верхнього дитячого одягу, лави.  Усі приміщення пов’язані між собою та мають аварійні виходи на вулицю. Вони використовуються для проведення щоденної  освітньої   роботи з дошкільниками відповідно до чинних програм, розкладу занять та режиму роботи закладу, організованої та вільної ігрової діяльності дітей, для організації харчування та денного відпочинку, для співпраці з батьками або особами, які їх замінюють

     Всі приміщення використовуються раціонально.  Працює музична, спортивна зала, обладнано методичний та психологічний кабінет. Створено умови для медичного обслуговування здобувачів дошкільної освіти  – обладнано медичний кабінет. 

   Питання матеріального забезпечення сплановано в річному плані роботи закладу в розділі «Адміністративно – господарська діяльність».

    Адміністрація  приділяє велику увагу озелененню території закладу, створення комфортного середовища для  перебування вихованців на вулиці. На  території   розташовані клумби, газони, дерева і кущі, дослідні ділянки. Доцільно  розташовані зелені насадження як на території закладу, так і на групових ділянках. Квітники постійно оновлюються, силами працівників закладу щорічно проводиться обрізка дерев, кущів,  вирубка сухих гілок.

      Кожна група має ізольований ігровий майданчик з тіньовими навісами. 

     В плані стоїть заміна 12 альтанок. В минулому році виготовлено ПКД вартість 2 млн.111тис  47грн.

     На території закладу розміщено   спортивний майданчик.  Постійно проводиться робота щодо його фарбування  та  збереження спортивного обладнання.    Комплектування спортивного майданчика дає можливість на належному рівні виконувати програмові вимоги з фізичного виховання дошкільників. 

     Ігрові майданчики кожної групи також забезпечені  ігровим та спортивним обладнанням відповідно віку дітей для забезпечення рухової активності на прогулянці.  Обладнання на  групових ділянках  та спортивному майданчику розміщено доцільно,  надійно укріплено, відповідає ростовим показникам дітей та безпечне для використання. Однак , обладнання на ігрових майданчиках потребує заміни і оновлення. Батьки закладу в цьому році прийняли участь у громадському проекті «Бюджет участі». Відповідно до якого на всі ігрові майданчики презентували встановлення дитячих гірок. Якщо проект пройде, потрібно буде набрати певну кількість голосів і через рік будуть встановленні нові гірки. Також силами батьків груп № 1, 3,5,6,10, 12 виготовлено пісочниці із деревини закладу. На майданчику групи № 10 батьками виготовлено ігровий потягз дерев’яних колод та дерев’яні стільчики для ігор дітей.

   Всі групові кімнати та коридори  естетично оформлені, інтер’єр приміщень дібрано з урахуванням  сучасного дизайну, все обладнання та меблі розташовані зручно та доцільно. Всі кабінети забезпечені  обладнанням та укомплектовані згідно вимог. Групи, які розташовані на першому поверсі ДНЗ мають ізольовані входи, що дає змогу забезпечувати  якісне проведення протиепідемічних заходів в період карантину, постійно дотримуватися виконання санітарно-гігієнічних вимог.                  

   В дошкільному закладі постійно проводиться робота щодо підтримки матеріально-технічної бази закладу, системи водопостачання, теплопостачання, каналізації, сантехнічного обладнання  в режимі безперебійного функціонування, утримання всіх приміщень у відповідності з санітарно-гігієнічними, педагогічними та естетичними нормами. Заклад  постійно забезпечено гарячою водою. В цілому  технологічне обладнання в дошкільному закладі  працює,  підтримується  його використання  в безперебійному режимі. Проведено значний обсяг робіт щодо  поновлення м’якого інвентарю (постільна білизна, гардинне полотно, одіяла, подушки, частково ковдри, килими).

   Згідно плану асигнувань із загального та спеціального фонду бюджету на 2020рік для потреб закладу придбано:

   Лак, фарба біла, фарба різнокольорова, фарба водоемуьсія- 24522грн.

   Будівельні матеріали – 2918 грн.

   Миючі засоби – 10165грн.

   Мило рідке – 1728 грн.

   Дезінфікуючий засіб АХД-2000 – 44180грн.

   Бланідас – 3184грн.

   Дезактин – 2860грн.

   Рушники паперові – 14200грн.

   Пакети для сміття – 8085грн.

   Рукавички одноразові – 2250грн.

   Рукавички медичні – 3797грн.

   Маски – 2600грн.

   Харчоблок – 25519грн.

   Дошки для нарізання – 3455грн.

   Вага електронна – 1150грн.

   Електрична м’ясорубка – 16897грн.

      Обладнання для спортивної зали – 12600грн.

               Лава гімнастична – 6400грн

              Бар’єр для стрибків – 2000грн.

              Стійка для стрибків – 2100грн.

              Дуги для підлізання – 2100грн.

Меблі в методичий кабінет, та кабінет психолога – 19813грн.

Ліжка дитячі – 18612грн. група № 4

Відсів – 2016грн.

Пісок – 3600грн.

    4. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я вихованців та педагогічних працівників

     На виконання вимог Інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах систематично аналізується стан виконання фактичних норм харчування дітей та показники фактичної вартості харчування, здійснюється контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою. Документація з питань харчування ведеться відповідно до встановлених вимог.

    Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснювалась відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22 листопада 2004 р. № 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2005 р. № 242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 ( зі змінами затвердженими наказом МОН молоді та спорту України та МОЗУ від 26.02.2013р. №202/165), та наказу «Про організацію харчування дітей у дошкільному закладі у 2018 році» від 02.01.2018р. №05/р.

   У дошкільному закладі організовано 3-разове харчування дітей, що відповідає режиму роботи ЗДО. Усього харчувалося 340дітей.

Відповідно до штатного розпису дошкільний навчальний заклад укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування. Систематичний контроль за організацією харчування здійснювали сестра медична старша. Харчоблок та групи в повній мірі забезпечені кухонним інвентарем, посудом, обладнанням. Комірник своєчасно подавала щомісячні та поточні заявки на продукти харчування відповідно до примірного двотижневого меню, затвердженого керівником дошкільного навчального закладу. Відповідно до примірного двотижневого меню та картотеки страв, затвердженої керівником дошкільного навчального закладу, спільно з кухарем та комірником щодня складали меню-розклади на наступний день. До дошкільного навчального закладу приймали лише якісні продукти харчування і продовольчу сировину, за наявністю супровідних документів, які відповідали вимогам державних стандартів сертифіката якості, державні реєстри або висновок санітарно - гігієнічної експертизи, ветеринарні довідки. Умови зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини в дошкільному закладі задовільні, відповідають санітарно- гігієнічним вимогам.  Медична сестра вчасно, за 30 хвилин до видачі їжі на групи, знімала пробу готових страв та робила запис про результати зняття кожної проби у Журналі бракеражу готової продукції. Кухар у присутності медичної сестри своєчасно відбирала добові проби в об’ємі порції для дітей молодшої вікової групи. У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснювалась відповідно до графіка видачі їжі. Помічники вихователів дотримувались санітарних правил при отриманні їжі з харчоблоку: їжу отримували у промаркованому посуді з кришками, у спецодязі. Працівники харчоблоку готували смачні страви відповідно до картотеки страв, меню- розкладу, дотримуючись технологій приготування страв.

     Аналіз виконання норм харчування за навчальний рік показав, що в цілому харчування вихованців дошкільного навчального закладу здійснювалось наближено до норм: ясла - 92%, садок - 90%.

Вихователі та помічники вихователів дошкільного навчального закладу беруть активну участь в організації харчування дітей, формують у них культуру харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму) формують стійкі культурно-гігієнічні навички.

    З вересня місяця набирає чинності Постанова КМ від 24.03.2021р. № 305 «Про затвердження норм та порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Відповідно до цієї Постанови встановленні обмеження щодо продуктів, що містять сіль, цукор і жири.

Батьківська плата

21 січня 2021 року виконавчий комітет Хмільницької міської ради своїм рішенням визначив розмір плати за харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти міської територіальної громади.

Отже, вартість харчування в дошкільних закладах  однієї дитини в день складатиме 35,00 гривень, а розмір батьківської плати буде визначатися таким чином:

- 60 відсотків  від фактичної вартості харчування однієї дитини в день з розрахунку фактичної вартості за минулий квартал  (у  комунальних закладах дошкільної освіти та структурних підрозділах дошкільної освіти комунальних закладів загальної середньої освіти, які приєдналися до Хмільницької міської територіальної громади з 01.01.2021р., за І квартал 2021 року з розрахунку  від планової батьківської плати );

- 50 відсотків від встановленої батьківської плати за харчування однієї дитини в день для батьків, учасників Антитерористичної операції, операції об’єднаних сил,  осіб, які беруть(брали) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Виконком міської ради звільнив від плати за харчування за наданими довідками:

-  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених  батьківського  піклування, дітей з  інвалідністю;

- дітей із сімей, які отримують допомогу  відповідно до Закону України «Про державну соціальну  допомогу  малозабезпеченим сім’ям»;

-   дітей з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей , які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, з числа  осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- дітей із сімей, загиблих (померлих) учасників Антитерористичної операції,  операції об’єднаних сил. осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Організація медико-профілактичної роботи.

   Роботу даного напрямку у закладі здійснює старша медична сестра. План роботи медичної служби на 2021 н.р. виконаний в повному обсязі. Медичне обладнання та медичний інструментарій представлені у достатньому обсязі. Належним чином була оформлена обов’язкова документація, своєчасно складалися плани роботи і звіти. За потребою готувався оперативний план дій по зниженню захворюваності; контролювався стан фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми та їх загартування; здійснювались антропометричні виміри в садових групах ЗДО - щоквартально, в групах раннього віку - щомісячно, перевірка постави, огляд на педикульоз.

   Удосконаленню системи фізичного виховання в дошкільному закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за фізичним розвитком та руховою активністю вихованців.

    З метою зниження захворювання в ЗДО проводяться різнопланові заходи. Медичний персонал та педагоги ЗДО систематично інформували батьків про стан здоров’я дошкільників та їх рівень розвитку, популяризували здоровий спосіб життя.

   Організація роботи з  охорони праці в закладі проводиться відповідно до Закону України «Про охорону праці»,  «Положення про організацію роботи з охорони праці та  безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», що визначають єдину систему організації роботи з охорони праці. На підставі нормативних документів адміністрація закладу планує заходи щодо охорони здоров’я учасників освітнього процесу за напрямками:

  Охорона праці та  безпека життєдіяльності; пожежна безпека; дитячий травматизм.

   З метою  формування навичок здорового способу життя та запобігання порушень техніки безпеки працівниками закладу в річному плані роботи в розділі «Охорона життя і здоров’я дошкільників» плануються заходи щодо попередження дитячого травматизму в трьох напрямках:

із працівниками ЗДО; із вихованцями; з батьками.

   Щорічно на початку року видаються накази про закріплення відповідальних за: роботу з охорони праці;  роботу з пожежної безпеки; роботу з попередження дитячого травматизму.

  Проводиться системна робота щодо забезпеченню всіх служб ЗДО інструкціями з ОП, ПБ, які переглядаються, доповнюються у зв’язку зі змінами в нормативному законодавстві чи в умовах життєдіяльності ЗДО. Налагоджена робота щодо попередження дитячого травматизму з урахуванням сезонних явищ. Інструктажі з  ОП, ПБ проводяться відповідно до плану та програми. Один раз на рік проводиться навчання з евакуації згідно «Інструкції дії персоналу в разі виникнення надзвичайної ситуації», яка щорічно складається з урахуванням кадрових змін. Вся документація з ОП, ПБ затверджена і погоджена відповідно до  нормативни  вимог. Навчання і перевірка знань з ОП, ПБ  працівників ЗДО проводиться один раз на 3 роки, результати заносяться до посвідчення  по перевірці знань з охорони праці. Результатом грамотної і професійної роботи з питань ОП, ПБ є відсутність в навчальному році випадків дитячого травматизму. Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом працювали над впровадженням державної політики в галузі охорони праці, яка базується на принципі пріоритету життя і здоров'я учасників освітнього процесу.

   Таким чином можна зробити висновок, що обрані форми і методи, об'єднані зусилля адміністрації, педагогічного колективу та батьківської громади позитивно впливали на результативність роботи дошкільного навчального закладу. Річний план за минулий навчальний рік виконано.

  Звіт про проведену методичну роботу перед батьками та працівниками закладу за навчальний рік.

   У 2020/2021 навчальному році методична робота в закладі дошкільної освіти здійснювалася  з метою реалізації основних положень розпорядчих документів та комплексних програм Міністерства освіти і науки України, з метою підвищення ефективності організації освітньо - виховного процесу та вдосконалення педагогічної майстерності вихователів.

  У 2020 - 2021 н.р. освітній процес у ЗДО забезпечували 32 педагоги, з них 15 вихователі мають вищу педагогічну освіту, 17 - з середньою спеціальною освітою. У складі педагогічного колективу: директор, 2 вихователя - методиста; 24 вихователя,  3 музичних  керівників, 1 практичний психолог, 2 інструктори з фізичного виховання.

    У роботі з педагогами впродовж навчального року згідно річного плану застосовувалися індивідуальні, групові та  масові форми методичної роботи, а саме: педагогічні ради, семінар - практикум, проблемний семінар, педагогічні години, консультації, педагогічні читання. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними за рахунок розуміння вихователями актуальних питань, що розглядались, різнобічного і ґрунтовного аналізу освітнього процесу, його позитивних та негативних сторін, необхідності якісних і суттєвих змін з метою поставлених завдань.

    На жаль, в зв’язку із COVID – 19 вся методична робота із педагогічним колективом здійснювалась в он-лайн режимі.

а) Основною формою методичної роботи з педагогічним колективом  є педагогічна рада. Вона дозволяє найбільш глибоко і кваліфіковано вирішувати важливі питання підвищення ефективності процесу навчання та виховання, дає змогу залучати кожного вихователя до роботи дошкільного закладу.

Протягом навчального року були проведенні такі педагогічні ради:

-  09.09.2020 року в дошкільному навчальному закладі відбулося засідання педагогічної ради, на якому розглядалось питання удосконалення організації освітньо - виховного процесу в закладі,  визначився план роботи дошкільного навчального закладу на 2020 – 2021 навчальний рік та педагогічне навантаження працівників.

 -  08.12.2020 року відбулося друге засідання педагогічної ради на тему    « Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти». Педагоги відмітили, що реалізація принципів перспективності й наступності у закладах дошкільної та початкової освіти полягає у забезпеченні єдності, взаємозалежності та узгодженості мети, змісту, форм і методів організації освітнього процесу: учителі початкових класів мають бути добре обізнаними з освітніми програмами, методами і прийомами розвитку, навчання, виховання дітей старшого дошкільного віку, застосовуваними в закладах дошкільної освіти,  вихователі старших груп мають бути ознайомлені з освітніми програмами і технологіями навчання початкової школи. Це необхідно, щоб уникнути ситуацій форсування або, навпаки, штучного уповільнення природного темпу розвитку дітей. Крім того складові освітнього процесу в ЗДО та початковій школі доцільно узгоджувати з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей дітей.

- 24.02.2021 року відбулося третє засідання педагогічної ради на тему «Сучасні підходи до логіко – математичного розвитку дітей». Проблема логіко – математичного розвитку дітей дошкільного віку показує актуальність та сучасність піднятої теми. Адже сформоване логіко-математичне мислення допомагає сучасній дитині аналізувати різноманітні процеси, приймати рішення не лише згідно з чітко розробленими алгоритмами, але й коригувати власні дії у змінних умовах життя, що сприяє культурному, інтелектуальному розвитку особистості. Педагоги розглянули детальну характеристику основних методів та прийомів логіко-математичного розвитку.

- 20.05.2021року відбулося засідання педагогічної ради про підсумки освітньо – виховної роботи за 2020 – 2021 навчальний рік, на якому було проведено аналіз результатів роботи педагогічного колективу за рік. ІІрактичний психолог Моргульська І.Л., повідомили про результати моніторингу рівня розвитку дітей старшого дошкільного віку, який був проведений за допомогою кваліметричної моделі. Обговорили проект пріоритетних завдань на 2021 - 2022 навчальний рік за результатами анкетування вихователів.

Усі засідання педагогічних рад були проведені дистанційно.

б) Згідно з річним планом  роботи ЗДО за 2020 - 2021 н.р. було проведено такі тематичні перевірки:

Тематичне вивчення стану мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку (02.11- 06.11.2020р.). 

    Позитивно, що під час організації роботи з мовленнєвого розвитку дітей вихователі використовують групові, індивідуальні та колективні форми роботи. При розподілі дітей на підгрупи педагогами враховується рівень мовленнєвого розвитку, індивідуальні особливості й уміння кожної дитини. Згідно з методикою застосовуються продуктивні методи та прийоми навчання, кожен з яких має свою педагогічну доцільність, доповнює один одного й використовується у взаємозв’язку. Теми, завдання, зміст та структура занять загалом відповідають віку, розвитку дітей і вимогам Програми. На заняттях доцільно використовується роздатковий та демонстраційний матеріал, ігрові прийоми,індивідуальний та диференційний підходи до дітей. Необхідно зазначити, що мовленнєві навички та вміння закріплюються в повсякденній роботі: проводяться індивідуальні бесіди, вправи, ігри, бесіди з підгрупами дітей.

2. Тема другої тематичної перевірки «Формування логіко – математичної компетентності дітей дошкільного віку»  (01.02.- 06.02.2021р.) .

  Під час проведення перевірки встановлено, що діти виявляють пізнавальну активність, спостережливість, винахідливість; експериментують у довкіллі за допомогою вихователя і самостійно, використовуючи умовно-символічні зображення. Орієнтується в сенсорних еталонах (колір, форма, величина), їх видах, ознаках, властивостях; у часі і просторі; оволодівають прийомами узагальнення, класифікації, порівняння і зіставлення. Діти виявляють ініціативу, творчість, незалежність, елементарну критичність, оптимізм, коли трапляються труднощі, наполегливість, уміння доводити розпочате до кінця, беруть на себе відповідальність за допущені помилки.

в) Протягом навчального року в дошкільному закладі проводяться різні відкриті заняття в рамках методичної роботи. Така форма педагогічної діяльності практикується не одне десятиліття. Це можна пояснити тим, що відкриті заняття є ефективним і доступним способом удосконалення професійної майстерності педагогів. Підготовка і проведення такої роботи передбачає врахування певних особливостей даної діяльності в умовах дошкільного навчального закладу.

     Цікаво пройшло відкрите заняття в молодшій групі №10 «Соняшник» під керівництвом вихователя Струтинської Наталі Олексіївни «Подорож чарівною Країною паперу», під час якого педагог демонструвала процес формування перших навичок дослідницької діяльності у малюків. Пошуково-дослідницька діяльність є потужним засобом інтелектуального розвитку дітей та формування у них основ цілісного світогляду. Малята люблять досліджувати і пізнавати довкілля, так вони набираються життєвого досвіду.

   11 лютого 2021р. для дітей старшої групи №9 «Барвінок» була проведена музична розвага «Як нам боротися з вірусами». Музичний керівник Чопенко С.Р., вихователь Романюк О.Й. у веселій та жартівливій формі закріпили з малюками знання про віруси, різні можливості захисту від них шляхом дотримання певних гігієнічних норм та правил поведінки. Свята та розваги, які проводяться в дошкільному закладі дають малятам велику втіху та радість.

   9.02.2021 року вихователем середньої групи №12 «Калинка» Дощич Іриною Леонідівною було проведене відкрите інтегроване заняття з використанням елементів STREM - освіти на тему «Весела мандрівка». Малята вчились гратися в квеет - мандрівку, працювати в колективі дружно, допомагати один одному, отримувати задоволення від кінцевого результату.

   17 березня 2021 року в ЗДО № 5 відбувся методичний захід спрямований на пошук, підтримку і пропаганду перспективного педагогічного досвіду, який називається  «Ярмарок педагогічних напрацювань». Педагоги, що атестуються продемонстрували перед колегами свої методичні напрацювання, педагогічні знахідки, показали зростання своєї педагогічної майстерності.  Проведення такого заходу допомагає краще зрозуміти й усвідомити значимість професії педагога,систематизувати надбання щоденної клопіткої праці, зробити крок на шляху до педагогічної майстерності.

г) На виконання наказу Управління освіти,  молоді та спорту Хмільницької міської ради від 02.03.2021 року «Про запровадження карантину в закладі дошкільної освіти, з метою запобігання поширенню короновірусної хвороби (COVID-19) та збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу» у ЗДО був запроваджений карантин.  Відповідно до нього  освітній процес з дошкільниками здійснювався дистанційно.

Робота була організована за таким планом:

1.Вихователі склали індивідуальні плани роботи.

2 . Вихователі – методисти створили групу в Viber для обміну інформацією з педагогами заеладу. Також установили програму Zoom (для проведення онлайн нарад при завідуючій, педагогічних рад, педагогічних годин).

3. Педагоги кожної вікової групи створили у Viber групи «Взаємодія з батьками». У якій висвітлювалась інформаційно – просвітницька робота для батьків.

4. Вихователі займались самоосвітою:

- Бас Л.В., Олексіюк Н.С. проходили очно – дистанційні курси КВНЗ ВАНО;

- усі інші педагоги дистанційно прослуховували вебінари відповідно обраної теми самоосвіти на порталах vseosvita.ua..

5. Вихователі поповнили новинками дидактичні матеріали, оформили матеріали для стендів, упорядкували папки співпраця з батьками, виготовили атрибути до рухливих, дидактичних, сюжетно – рольових ігор, ознайомлювались з новинками фахових видань,  створили картотеку спостережень у природі відповідно віковій групі дітей.

3. Протягом навчального року діти і педагоги закладу брали активну участь у різноманітних заходах, а саме:

1 вересня в ЗДО

    Перший осінній день — особливий та урочистий для кожного, передусім для дітей. Він сприяє усвідомленню дошкільниками цінності знань, викликає оптимістичний радісний настрій та жагу до нових відкриттів. Цього року через пандемію коронавірусу в дошкільному навчальному закладі були проведені заходи приурочені вихованню у дітей культури здорового способу життя.!

Любимо своє місто

    Щороку наш заклад долучається до святкування Дня міста Хмільника, тому був проведений тематичний тиждень «Моє рідне місто». Тематика тижня була  спрямована на ознайомлення дітей з рідним містом, любові до рідного краю, ознайомлення з історичним минулим  Хмільника, його визначними місцями та відомими постатями, особливостями народних звичаїв, обрядів.

Виставка осінніх малюнків "Осінній вернісаж"

   Осінь – це чудова пора року для створення яскравих поробок, чарівних композицій, казкових героїв із природного матеріалу. Сама природа дає нам право вибирати із якого матеріалу нам творити. Так і з’явилася ідея створити листяні малюнки на асфальті. Виставку таких малюнків ми назвали «Осінній вернісаж». Вона відзначалася своєю оригінальністю, неординарністю думок, широтою поглядів. Було представлено багато незвичних і цікавих робіт. Дітям було цікаво не тільки подивитися на всі творчі роботи, але й самим взяти активну участь.

День фізичної культури та спорту

  11 вересня 2020 року в ЗДО №5  було проведено «День фізичної культури та спорту» Ранок в дошкільній установі розпочався веселим комплексом ранкової гімнастики, що збадьорив малят, додав сили і, звичайно, ж гарного настрою. Діти старшої  групи №8 приймали активну участь у спортивній розвазі «Спорт – здоров’я, спорт – це сила, що дають всім дітям крила». Хлопчики й дівчатка бадьоро і впевнено стартували в естафетах, які  подолали  з добрими результатами та позитивними емоціями, бо добре знають слова: «Якщо хочеш бути здоровим – бігай». Це вересневе свято повинно нагадати всім, що спорт – це не тільки витривалість, швидкість та сила, а й здоров'я, хороший настрій, бадьорість!

Тиждень безпеки на річках та водоймах в зимовий період

   З 14.12.20. по 18.12.2020 року в ЗДО №5 був проведений «Тиждень безпеки на річках та водоймах в зимовий  період».  В рамках тижня безпеки життєдіяльності педагоги в освітньо - виховному процесі надавали перевагу бесідам, моделюванню, аналізу певних ситуацій, художній творчості, дидактичним та сюжетно-рольовим іграм, що проводились у повсякденному житті. При цьому максимально використовувалась наочність, а саме: плакати, альбоми, ілюстрації журналів,газет,дитяча художня література. Вихователі старанно проводили роботу з даної теми: розглядали різні варіанти попередження небезпечних ситуацій, обговорювали їх з дітьми, проводили заняття :«Небезпечна поведінка»; «Випадок на річці»; «Правила поведінки на водоймах».. Вся робота педагогічного колективу була спрямована на підвищення знань і практичних навиків кожного вихованця в разі винекнення  надзвичайних ситуацій в зимовий період.

Благодійна акція «Милосердя»

  З метою підтримки військовослужбовців, які беруть участь в операції об’єднаних сил із стримування збройної агресії  Російської Федерації та у зв’язку з наближенням різдвяних та новорічних свят в дошкільному навчальному закладі  №5 «Вишенька» було організовано  гуманітарну акцію зі збору продуктів харчування. До збору продуктів долучилися вихованці, батьки та персонал закладу. Усі дякують воїнам за спокійний сон, за мирне небо,за мужність та щиро бажають повернутися усім живими і неушкодженими.

Тиждень безпеки дорожнього руху

   В закладі дошкільної освіти №5 «Вишенька» з 02.11. по 06.11.2020 було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху. Метою його проведення було навчити дітей орієнтуватися у правилах дорожнього руху та керуватися ними; відпрацьовувати правила поведінки у надзвичайних дорожньо-транспортних ситуаціях;  формувати навички дисциплінованого пішохода; виховувати  відповідальність за власне життя та життя інших людей.

   Упродовж Тижня безпеки  педагоги знайомили дітей із правилами поведінки на дорогах, у громадському транспорті, ознайомилися зі знаками, розміткою на дорогах, розглядали ситуації, які можуть виникнути на дорогах і тротуарах.

Конкурс дитячих малюнків «ЗБЕРЕЖІМО ҐРУНТИ РІДНОЇ УКРАЇНИ»

  З 02 листопада по 04 грудня  в закладі дошкільної освіти №5 був проведений конкурс дитячих малюнків «ЗБЕРЕЖІМО ҐРУНТИ РІДНОЇ УКРАЇНИ», приурочений до Міжнародного дня ґрунтів.  Малята внесли свій вклад до привернення уваги важливості ґрунтів, як одного з найголовніших компонентів продовольчої безпеки та здоров'я екосистеми і як життєво важливого джерела благополуччя людей. Дошкільнята  закликали  усіх берегти ґрунти та екологічно раціонально їх використовувати, адже ґрунт – це невідновлюваний ресурс.

День української хустки

  7 грудня 2020р.відзначили вперше День української хустки в нашому дошкільному закладі. Запровадження цього дня викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. У всіх вікових групах були проведені різні форми роботи з дітьми, які значно розширили знання дітей про хустину як давній символ української жіночності. Завершенням тематичного дня став яскравий флешмоб “Мамина хустка”, в якому взяли участь вихованці та педагоги закладу. Започаткування Дня української хустки сприятиме збереженню та відродженню українських традицій.

День Святого Миколая у дитячому садочку

   18 грудня  в дитячому садку №5 «Вишенька» святкували День Святого Миколая. До свята малюки готувались заздалегідь: вчили вірші, співаночки, рухливі ігри. Адже всі ми з знаємо, що святий Миколай  любить чемних, ввічливих, вихованих діток і саме таким приносить подарунки. В кожну вікову групу завітав щедрий і багатий Миколай і роздав дітям солодкі подарунки. А щедрим він був тому, що на світі є добрі люди, які вміють дарувати іншим щастя. Такими благодійниками для нашої малечі є брати Петро та Микола Юрчишині, які заздалегідь привезли в заклад дітям солодкі подарунки. Батьки, колектив закладу та вихованці щиросердечно дякували за солодкі подарунки від св.. Миколая.

   Новорічні ранки у дошкільному закладі — чарівне свято, на яке з нетерпінням чекають діти й дорослі, бо знову починають вірити в казку, сподіватися на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадувати бажання. Казкові герої новорічного представлення захоплюють дітей в дивовижний світ казки веселими хороводами, запальними танками, завзятими іграми. Своїми віршами і піснями діти радують найголовніших гостей – Діда Мороза і Снігуроньку. Цікаві сценарії, музичний супровід, казкові гості та солодкі подарунки створюють святкову атмосферу, забезпечують святковий настрій та залишають чудові враження дітям та батькам.

Святкування Різдва та дня Святого Василя

   Дітям подобаються різдвяні традиції й обряди, вони з нетерпінням чекають на проведення різдвяних розваг у дошкільному закладі. Колядки, традиційний вертеп, засівання «на щастя та здоров’я» зберігає зв’язок поколінь, культуру наших предків. Однією з традиційних розваг у закладі дошкільної освіти є святкування Різдва та дня Святого Василя. До участі в такому святі долучилися педагогічний колектив та  вихованці. Діти разом із педагогами та музичними керівниками  виготовляли  атрибути і декорації, костюми персонажів за сценарієм, розучували музичний народний фольклор: колядки, щедрівки, засівалки.

    04 лютого2021 року в закладі дошкільної освіти  №5 був проведений огляд – конкурс на краще методичне забезпечення груп дидактичним матеріалом  з логіко – математичного розвитку. В кожній віковій групі створено куточок цікавої математики - це спеціально відведене, математично оснащене іграми, посібниками та матеріалами і певним чином художньо оформлене місце. Основне призначення ігор, які розміщенні в математичному куточку - забезпечити уміння дітей у розрізненні, виділення, називанні множин предметів, чисел, геометричних фігур, напрямків, і т. д. В дидактичних іграх є можливість формувати нові знання, ознайомлювати дітей зі способами дій. Кожна з ігор вирішує конкретну задачу вдосконалення математичних кількісних, просторових  уявлень дітей.

"Тиждень української мови"

  Цікаво і змістовно в закладі дошкільної освіти  «Вишенька»  з 15.02. по 19.02.2021 року пройшов Тиждень української мови. Мета якого – показати дітям красу і багатство рідної мови, сприяти розширенню словникового запасу, розвитку творчих здібностей; розвивати почуття національної гідності; виховувати любов до народної мудрості, рідного слова. Упродовж тижня педагоги підготували для своїх вихованців цікаві заняття,  пізнавальний матеріал: вчили вірші, загадували загадки, промовляли скоромовки, прислів'я, приказки про рідну мову, грали в різноманітні мовні ігри.

"Рідна мова - душа українського народу"

  11 лютого 2021 року з педагогічними працівниками закладу була  проведена мовознавча вікторина «Рідна мова – душа українського народу» приурочена  Міжнародному дню рідної мови. Мовознавча вікторина спонукала вихователів до досконалого вивчення рідної мови,  тому що вивчати мову, удосконалювати свої знання, досконало володіти мовою – обов’язок кожного справжнього українця.

Аукціон цікавих ідей "Математика - це цікаво"

  17.02.2021 року з педагогами закладу був проведений аукціон цікавих ідей на тему «Математика – це цікаво». Педагоги  підготовили  маловідомі факти з математики та наукові знахідки, математичні фокуси, вікторини,  цікаві задачі на увагу і кмітливість. Під час аукціону вихователі продемонстрували активність, кмітливість, уміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, проявили пізнавальний інтерес до  математики.

День спонтанного прояву доброти.

  В ЗДО «Вишенька» діти та дорослі відзначили День спонтанного прояву доброти. Вихователі цього дня формували у дітей  уявлення про добро, заохочували робити добрі вчинки. Увага, щирість,  терпимість, добре слово - головні й обов'язкові риси цього дня. Творити добрі справи – неймовірно просто, добро не вимірюється грошима,  не вимагає багато часу і сил, головне – почати.

 «Краще найменша допомога, ніж найбільше співчуття» під таким девізом 1- 2 березня 2021 року відбулося  «Всеукраїнське заняття доброти» на тему: «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин». Адже турботливе ставлення до тварин, прищеплене у дитинстві, допомагає дітям відчувати потребу піклуватися про когось, любити його та нести відповідальність за того, кого ми приручили. Вихованці груп разом з практичним психологом Моргульською І.А. із задоволенням прийняли участь у акції. Були проведені заняття «У світі бракує доброти, бо є безпритульні собаки і коти», «Тварини – наші  друзі» , організована фотовиставка  з домашніми улюбленцями, діти переглянули, рекомендовані клубом «Щаслива лапа» мультиплікаційні фільми, які ілюструють турботливе та відповідальне ставлення до тварин.  Сподіваємось, що зернятко добра, посіяне сьогодні проросте в душах наших вихованців любов’ю, турботою та ласкою.

"Тиждень безпеки дитини" в ЗДО

   З 19 квітня по 23 квітня 2021 року в ЗДО №5 «Вишенька»  пройшов  «Тиждень безпеки дитини». Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні дошкільний заклад, чільне місце належить проблемам виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Освітньо - виховна робота з дітьми дошкільного віку сприяє забезпеченю  необхідного рівня знань дітей для безпечного перебування в навколишньому середовищі та вироблення в них елементарних, доступних віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях. Педагоги закладу завжди пам’ятають, що дитина – найцінніший, найдорожчий скарб, сенс життя не тільки для кожної окремо взятої родини, а й суспільства загалом. Саме тому, збереження здоров’я та захист життя дітей – основне завдання, що стоїть перед нами.

«Великодній розмай»

 Напередодні Великодня в дошкільному закладі пройшли тематичні заходи.

Проводились бесіди і пізнавальні заняття з вихованцями на тему: «Свято світлої Пасхи», покликані закріпити і уточнити знання дітей щодо традицій та звичаїв народу, значення цього свята для кожної людини.

У ході бесід і занять вихователі знайомили дітей з обрядами весняного циклу, через пісні, ігри пробуджуючи їх інтерес до українських національних культурних цінностей, до народної культури.

Вихователі нашого ЗДО завжди шукають нові та цікаві заняття для навчання своїх вихованців.

«Маму з святом привітаєм»

  Травень – особливий місяць, бо святкуємо з любов’ю урочистий, світлий День Матері. Свято Матері завжди припадає на другу неділю травня, коли все цвіте, здається, ніби природа разом з нами це свято вітає.  З цією метою у ЗДО № 5 «Вишенька» з 05.05. по 07.05.2021року  пройшли свята приурочені «Деню матері». Малята разом з вихователями, музичними керівниками  вшановували рідних матусь.   Спільне переживання святкової події було радісним і пізнавальним для дітей, давало відчуття вмілості кожній дитині, морально підносило її в прагненні зробити своїм виступом приємне рідній матусі. А на завершення свята малята дарували мамам символ безмежної любові – червоне серце і найтепліші поцілунки.

«День вишиванка в ЗДО»

  Сьогодні українська вишиванка всюди: без неї не обходиться жодне національне свято, вона  є візиткою нашої країни, невід’ємним елементом гардеробу кожного українця. Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції, з давніх - давен слугує обергом. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні.  З великою радістю долучилися до цього свята вихованці та педагоги ЗДО №5. Серце переповнялося радістю та гордістю за наших маленьких україночок та українців.

«Прощавай садок, дитячий!»

   Випуск із дитячого садка - особливий день для кожної дитини, адже закінчився перший відповідальний етап життя, скінчився безтурботний період раннього дитинства. Зусиллями педагогічного колективу організовано цікаві та змістовні свята, які запам'ятаються малечі надовго та залишать добрі спогади про час перебування у  садочках.  Багато  хороших слів було сказано в цей день і в адресу випускників та їх батьків, і в адресу адміністрації та вихователів, бо саме завдяки спільним зусиллям ми маємо хороших, розумних, а головне - активних дітей,  які мають свої мрії і уподобання, які вміють гарно співати і танцювати, що вдало було показано на святі.

Фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я».

  З нагоди Всесвітнього дня здоров’я у ЗДО №5 «Вишенька» в рамках партнерської педагогіки проведено фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров’я». Фестиваль ранкової зарядки спрямовується на охорону та зміцнення здоров'я, підвищення опірності й захисних сил дитячого організму, поліпшення його працездатності; на своєчасне формування у малюків життєво важливих рухових умінь та навичок, розвиток фізичних якостей і забезпечення належного рівня фізичної підготовленості та фізичної культури взагалі: на виховання стійкого інтересу до рухової активності, потреби в ній, вироблення звички до здорового способу життя.

1 червня – міжнародний день захисту дітей.

   1 червня, в Україні відзначається свято маленьких громадян нашої країни –Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги – батьків, вихователів, учителів, наставників.

Саме заради здійснення всіх дитячих мрій та сподівань, заради їхнього щастя дорослі готові долати всі труднощі і перешкоди.

Педагоги закладу бажають миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні!  Наснаги і мудрості батькам та дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.

 

 

 

 

 

Логін: *

Пароль: *